...
Kurs wspinaczki dla początkujących

KURS WSPINACZKI DLA POCZĄTKUJĄCYCH

ZAPISZ SIĘ NA KURS

KOSZT / TERMIN:

Original price was: 650.00 zł.Current price is: 580.00 zł.

Kurs wspinaczki pierwsze kroki w skałach

Kurs wspinaczki dla poczatkujących to przepustka do świata wspinaczki. Jeśli marzysz o tym, aby spróbować swoich sił na ścianach skalnych, zapraszamy Cię na kurs wspinaczki dla początkujących. Jest on przeznaczony dla wszystkich dorosłych i dzieci, którzy chcą nauczyć się podstaw bezpiecznego i efektywnego wspinania.

Podczas dwóch dni zajęć poznasz zasady obsługi sprzętu wspinaczkowego takiego, jak: lina, uprząż, karabinki, ekspresy, przyrządy asekuracyjne. Nauczysz się wiązać przydatne węzły i asekurować partnera. Poznasz techniki wspinaczkowe, które pomogą Ci pokonywać trudności na drogach. Nauczysz się także, jak bezpiecznie zjeżdżać na linie z góry.

Gdzie odbywają się zajęcia na kursie?

Kurs odbywa się w malowniczo położonych skałach Rudaw Janowickich, gdzie znajdziesz wiele ciekawych i zróżnicowanych dróg wspinaczkowych. Pod okiem doświadczonego instruktora Polskiego Związku Alpinizmu będziesz mógł wypróbować swoje umiejętności i poczuć emocje związane ze wspinaniem. To doskonała okazja, aby spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu i odkryć nowe pasje.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

 • CZAS TRWANIA KURSU

  Kurs trwa dwa dni zajęcia w większości odbywają się w terenie. Dzień zaczynamy o godz. 9:00 a kończymy o 17:00.

 • LICZBA UCZESTNIKÓW

  Grupa kursowa składa się od 2 do 6 kursantów.

 • MIEJSCE KURSU

  Kurs odbywa się na terenie Rudaw Janowickich i Sokolików. Instruktor dobiera miejsce prowadzenia zajęć adekwatnie do tematu i poziomu uczestników.

 • INSTRUKTOR PZA

  Na naszych kursach jesteście pod opieką Instruktorów Polskiego Związku Alpinizmu.

 • ZAKWATEROWANIE

  Bazą szkoły jest Schronisko Szwajcarka lecz zdarza nam się korzystać z noclegów na terenie agroturystyki Karioka i Pod Krzywym Dachem w Karpnikach.

Marek Ni
Marek Ni
W zimie czy w lecie, w słońcu czy w nie pogodę nasz Krzysiu wskaże nam zawsze właściwą drogę. Moje nie tylko pierwsze kroki w skale ale i pierwsze długie wielowyciągi zawdzięczam mojemu instruktorowi. Warsztaty w Sokolikach TRAD, nauka wspinania w rysach i na rajbungach, drytooling w zimie oraz obozy wspinaczkowe w lecie Kalymnos, Leonidio, El Choro, Dolomity nauczyły mnie samodzielnej wspinaczki w różnych regionach Europy i różnorodnych formacjach skalnych. Zasady bezpieczeństwa i dbania o sprzęt wspinaczkowy, podstawy techniki wspinania jak perfekcyjny tatuaż na zawsze zostaną w mojej pamięci. Wyśmienita atmosfera, duża porcja humoru i wspaniali uczestnicy sprawiły ze wspomnienia są nadal bardzo żywe i barwne. Doskonałej szkoły wspinaczkowej nigdy nie za wiele. Do zobaczenia w skałkach i następnych warsztatach. Marek Ni
Nima Sherpa
Nima Sherpa
Dzien Dobry, I have met Krzysztof in Poland first time at WKW meeting. I get to know about him more in Nepal. I was organising him with his friend Malanphulan 6573m Expedition in Nepal 🇳🇵 2024. Hearing his knowledge about climbing, experiences. He is a friendly with great personality man. I strongly recommend to everyone to join his climbing courses and.....definitely I will go with him for climbing 💪🏔😍
T Bagins
T Bagins
Osobiście bardzo polecam tą szkołę wspinaczki . Nie posiadałem żadnego doświadczenia wspinaczkowego nauczyli mnie wszystkiego krok po kroku .Do dzisiaj jesteśmy w kontakcie .
oldi90
oldi90
polecam serdecznie Krzyśka
Michał Dul
Michał Dul
Zdecydowanie polecam kurs skałkowy z Krzysztofem. Był to mój pierwszy kontakt z wspinaczką w skałach, wcześniej tylko ścianka. Dzisiaj już wiem, że dzięki Krzyśkowi moja przygoda ze wspinaczką dopiero się zaczyna. Kurs obejmował 4 dni, w ciągu których otrzymałem gigantyczną porcję informacji, umiejętności oraz oczywiście samego wspinania. Przez cały czas Krzysiek nadzorował wykonywane przez nas czynności, odpowiadał na wszystkie pytania, cierpliwie powtarzał i tłumaczył rzeczy które były dla nas trudne lub niezrozumiałe i dzielił się swoim bardzo bogatym doświadczeniem. Muszę również napisać, że Krzysiek zna Góry Sokole jak własną kieszeń, potrafił wybrać idealne miejsca do treningów, do tego jest tak sympatyczny i towarzyski, że oprócz intensywnej nauki spędziliśmy cztery dni w przemiłej atmosferze.
Jakub Szymczak
Jakub Szymczak
Krzysztof to nie tylko znakomity instruktor i doswiadczony wspinacz, ale przede wszystkim przyjemny i zyczliwy czlowiek ktory humorem i licznymi anegdotami umila czas intensywnej pracy podczas kursu wspinaczkowego. Wielki szacunek za spoleczna prace ktora wykonujesz Krzysiek w kwestii wytyczania i budowania nowych drog i oczywiscie dbania o te ktore instnieja w rejonach wspinaczkowych na Dolnym Slasku. Z pewnoscia do Ciebie wrocimy aby podnoscic nasze wspinaczkowe umiejetnosci.
Jarek Sowała
Jarek Sowała
Mega charyzmatyczny, a zarazem kompetentny instruktor. Krzysiek nie tylko wytłumaczy, ale i pokaże. Idealne połączenie koleżeńskiej atmosfery i zainteresowania technicznymi aspektami wspinania również od strony bezpieczeństwa. Gorąco polecam!!!
Włodzimierz Giera
Włodzimierz Giera
Krzysiek jest świetmym instruktorem dla każdego.Swoją przygodę ze wspinaniem zacząłem grubo po pięćdziesiątce. W sympatycznej atmosferze przeszedłem z Krzyśkiem wiele dróg.Kompetentny opanowany ,uczynny, swoją pracę wykonuje z pasją ,cierpliwy.Dużą cierpliwością wykazywał się ,gdy moją niepełnosprawną córkę mobilizował do dalszego wysiłku by osiągnęła swój cel. DZIĘKUJEMY !!!
Piotr błaszkiewicz
Piotr błaszkiewicz
Instruktor z indywidualnym podejściem. Potrafił dostosować poziom kursu do poziomu wspinaczy, tak aby nauka łączyła się z fajnym, przygodowym wspinaniem. Pozytywna energia, poczucie humoru i świetne zdjęcia.
Maksymilian Zbierski
Maksymilian Zbierski
Człowiek z humorkiem i wiedzą, którą potrafi przekazać swoim adeptom w sposób zrozumiały dla każdego. Bardzo miło wspominam swój skałkowy, i śmiało polecam go swoim znajomym. Jak kurs to tylko u Zabłotnego 🧛🏻‍♂️

INSTRUKTOR WSPINACZKI

KTO WAS BĘDZIE SZKOLIŁ

Instruktor Polskiego Związku Alpinizmu

Instruktor PZA
 • SZKOLIMY NAJDŁUŻEJ

  Kultura wspinaczkowa w PZA (wcześniej w Klubie Wysokogórskim) sięga lat 30-tych XX wieku.

 • CIĄGLE SIĘ SZKOLIMY

  Jako jedyni poddajemy się obowiązkowi weryfikacji mającej na celu sprawdzenie naszych umiejętności wspinaczkowych i szkoleniowych.

 • POMAGAMY ZNALEŹĆ "SWÓJ EVEREST".

  Szkolimy z pasją bo lubimy to robić. Staramy się każdemu pokazać jego drogę.

Doświadczenie

 • KWALIFIKACJE ZAWODOWE

  2009 r.- Instruktor Wspinaczki Skalnej MSiT,

  2017 r. – Instruktor Wspinaczki Skalnej PZA,

  2024r. – Instruktor Taternictwa PZA,

  2024r. – Instruktor Alpinizmu PZA,

 • PONAD 20 LAT WSPINANIA

  Wspinam się od ponad 20 lat głównie w górach latem i zimą, chodź uwielbiam też klimat wspinaczki w  basenie morza śródziemnego. Wspinałem się w Ameryce Południowej, Ameryce Północnej w Yosemitach i na Alasce. Uwielbiam Polskie Tatry zimą i Alpy latem.

 • SZKOLE OD 2009 R.

  Szkole już ponad 10 lat, głównie w Sokolikach i Rudawach Janowickich. Organizowałem obozy i kursy wspinaczkowe w Grecji – Kalymnos, we Włoszech – Sycylia i Dolomity, w Chorwacji – wyspa Hvar.

 • 500+

  Przez te lata wyszkoliłem już ponad 500 wspinaczy.

 • CIĄGLE SIĘ WSPINAM

  Wspinaczka jest moją pasją i pochłonęła mnie całkowicie staram się wspinać w każdej możliwej chwili w skałach i górach latem i zimą. Zapraszam do śledzenia mojego kanału na IN.

PRZYDATNE INFORMACJE
CO ZABRAĆ NA KURS?
 • UBRANIE DOSTOSOWANE DO WARUNKÓW GÓRSKICH
 • WYGODNE BUTY WSPINACZKOWE
 • WYGODNE BUTY PODEJŚCIOWE
 • TERMOS, JEDZENIE W GÓRY
 • PLECAK OKOŁO 35 L
 • LATARKĘ CZOŁOWĄ
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO KURSU?
 • PRZEDE WSZYSTKIM ZAŁATW WSZYSTKIE SPRAWY DOMOWE I FIRMOWE

  PRZYJEDŹ Z WOLNA GŁOWĄ

 • WYPOCZNIJ DOBRZE PRZED KURSEM
 • ZADBAJ O TĘŻYZNE FIZYCZNĄ

  BIEGANIE, ROWER, SIŁOWNIA

 • WYBIERZ SIĘ NA ŚCIANKĘ WSPINACZKOWĄ
 • ZAPOZNAJ SIĘ Z MATERIAŁAMI KTÓRE CI WYSŁALIŚMY PRZED KURSEM
DO ZOBACZENIA W GÓRACH!

Krzysztof Zabłotny
Instruktor Alpinizmu PZA

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.