...
Kurs wspinaczki skalnej PZA
 • KURS WSPINACZKI SKALNEJ PZA

  SOKOLIKI

KURS WSPINACZKI SKALNEJ PZA

ZAPISZ SIĘ NA KURS

KOSZT / TERMIN:

1,800.00 1,900.00 

Kurs wspinaczki skalnej – Program kursu

Kurs wspinaczki skalnej rekomendowany przez Komisje Szkolenia Polskiego Związku Alpinizmu odbywa się na terenie Gór Sokolich i Rudaw Janowickich. Prowadzony jest przez doświadczonego instruktora wspinaczki skalnej PZA.

Czego nauczysz się na kursie wspinaczki skalnej?

Kurs wspinaczki skalnej trwa sześć dni i oparty jest na programie PZA. Jest on przeznaczony dla osób, które chcą nauczyć się wspinać po drogach sportowych i na własnej asekuracji. W ramach kursu skałkowego odbywają się ćwiczenia praktyczne i teoretyczne. Podczas nich uczymy się technik wspinaczkowych, obsługi sprzętu wspinaczkowego, prawidłowej asekuracji i osadzania przelotów (frendów, kostek, heksów). Uczymy się także wspinania z górną i dolną asekuracją, budowania stanowisk, zjazdów na linie, przewiązywania się przez stanowisko, technik autoratownictwa i wspinania na drogach wielowyciągowych.  

Kurs kończy się uzyskaniem certyfikatu

Aby ukończyć kurs wspinaczki skalnej pozytywnie i otrzymać skierowanie na kurs taternicki, trzeba opanować materiały szkoleniowe i samodzielnie wspinać się na drogach wielowyciągowych o trudnościach min. V. 

  

Absolwenci naszego kursu otrzymują zniżkę 10% na kurs taternicki w naszej szkole. 

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

 • CZAS TRWANIA KURSU

  Kurs trwa 6 dni zajęcia w większości odbywają się w terenie. Dzień zaczynamy o godz. 9:00 a kończymy o 17:00.

 • LICZBA UCZESTNIKÓW

  Grupa kursowa może liczyć od 2 do 4 osób

 • MIEJSCE KURSU

  Kurs odbywa się na terenie Rudaw Janowickich i Sokolików. Instruktor dobiera miejsce prowadzenia zajęć adekwatnie do tematu i poziomu uczestników.

 • INSTRUKTOR PZA

  Na naszych kursach jesteście pod opieką Instruktorów Polskiego Związku Alpinizmu.

 • ZAKWATEROWANIE

  Bazą szkoły jest Schronisko Szwajcarka lecz zdarza nam się korzystać z noclegów na terenie agroturystyki Karioka i Pod Krzywym Dachem w Karpnikach.

Dorian Wiszniowski
Dorian Wiszniowski
Klasa! Krzysiek Zablotny jest świetnym nauczycielem z wieloletnim doświadczeniem, które czuć na każdym kroku. Przekazuje swoją wiedzę w sposób dokładny i skrupulatny. Niezwykle cierpliwy i elastyczny, otwarty i szczery. Posiada wszelkie cechy, które sprawiły, że na kursie czułem się bezpiecznie i w pełni zaopiekowany. Dodatkowo charakteryzuje się świetnym poczuciem humoru, który często rozładowywał nagromadzone nadmiernym stresem napięcie i wprowadzał luz i radość do wspinania (nawet w chwilach największych trudności). Krzysiek jest niezmiernie życzliwy i kontaktowy i z głębi serca polecam go każdemu, kto pragnie zgłębiać i nabierać doświadczeń we wspinaczce.
Kamil Lotka
Kamil Lotka
Jeżeli chcesz zgłębić tajniki wspinaczki to Krzysiek jest człowiekiem który może Ci w tym pomóc. Jako instruktor PZA ma wiedzę i odpowiednie umiejętności, którymi lubi się dzielić, dodając do tego niebanalne poczucie humoru, haha 🤪. Kurs wspinania jest to fajny sposób na spędzenie czasu i poznanie nowych ludzi mających ta samą zajawkę, a może nawet od tego rozpocznie się Twoja nowa przygoda.
Paweł Łysowski
Paweł Łysowski
Wprowadzenie do świata wspinaczki tylko z Krzyśkiem. Osoby zaawansowane jak i kompletnie zieloni w temacie wspinaczki będą zadowoleni ze szkolenia. Serdecznie polecamy szkolenia z tym fachowcem, konkretna dawka wiedzy od doświadczonego alipinisty. Do tego cały czas w fantastycznej atmosferze. Pozdrawiamy i do zobaczenia:)
Natalia Demusz
Natalia Demusz
Krzysiek to wspaniały instruktor. Jest bardzo wymagający ale pod jego opieką można naprawdę rozwinąć skrzydła. Polecam dla tych, co chcą się uczyć wspinania w skale od najlepszych. Dużo praktycznych wskazówek i ogrom poczucia humoru. Pod okiem Krzyśka szlifowałam autoratownictwo i techniki wspinaczkowe. Mogę z całego serca polecić oba kursy dla tych już coś wiedzących łojantow.
Małgorzata Woś
Małgorzata Woś
100/10 !!!! Fantastyczny Instruktor, z ogromną wiedzą i doświadczeniem i niesamowitym podejściem do ludzi - bez problemu ogarnie nawet najtrudniejszy przypadek 😅 A wspina się tak że kapcie z wrażenia spadają...... Jeszcze raz wielkie dzięki Krzysiu i do zobaczenia na kursie z techniki ruchu. Pozdrawiają Sikoreczki z BB ❤️
Bartosz Pikor
Bartosz Pikor
Skorzystałem z okazji i wziąłem udział "pomocniczo" w kursie w ostatni dzień ponieważ Krzysiek nie miał parzystej ilości kursantów. Mimo że już jestem po kursie TRAD i wspinam się samodzielnie to dostałem kilka cennych uwag i patentów. Ponadto załapałem się na warsztaty z autoratownictwa w pigułce. Krzysiek przekazuje wiedzę w bardzo przystępny sposób. Dla mnie była to idealna mieszanina konkretów, powagi ale i żartów :) Zdecydowanie polecam. Jeśli zastanawiasz się czy wybrać kurs u tego instruktora to się więcej nie zastanawiaj!
Emil Bakalarz
Emil Bakalarz
Krzysiek to nie tylko instruktor, to pasjonat-instruktor, który w genialny sposób potrafi uczyć i dzielić się doświadczeniem. Byłem u Niego na dwóch kursach i śmiało mogę każdemu polecić. Krzysiek, jak mało kto, potrafi przekazać nie tylko wiedzę, ale i podpowiedzieć na czym się skupić w najbliższym czasie już po kursie. A na dodatek, sprzeda Wam taki zajar wspinaniem, że po powrocie z kursu już w każde wolne będziecie chcieli jechać w skały :)
Marek Ni
Marek Ni
W zimie czy w lecie, w słońcu czy w nie pogodę nasz Krzysiu wskaże nam zawsze właściwą drogę. Moje nie tylko pierwsze kroki w skale ale i pierwsze długie wielowyciągi zawdzięczam mojemu instruktorowi. Warsztaty w Sokolikach TRAD, nauka wspinania w rysach i na rajbungach, drytooling w zimie oraz obozy wspinaczkowe w lecie Kalymnos, Leonidio, El Choro, Dolomity nauczyły mnie samodzielnej wspinaczki w różnych regionach Europy i różnorodnych formacjach skalnych. Zasady bezpieczeństwa i dbania o sprzęt wspinaczkowy, podstawy techniki wspinania jak perfekcyjny tatuaż na zawsze zostaną w mojej pamięci. Wyśmienita atmosfera, duża porcja humoru i wspaniali uczestnicy sprawiły ze wspomnienia są nadal bardzo żywe i barwne. Doskonałej szkoły wspinaczkowej nigdy nie za wiele. Do zobaczenia w skałkach i następnych warsztatach. Marek Ni
Nima Sherpa
Nima Sherpa
Dzien Dobry, I have met Krzysztof in Poland first time at WKW meeting. I get to know about him more in Nepal. I was organising him with his friend Malanphulan 6573m Expedition in Nepal 🇳🇵 2024. Hearing his knowledge about climbing, experiences. He is a friendly with great personality man. I strongly recommend to everyone to join his climbing courses and.....definitely I will go with him for climbing 💪🏔😍
T Bagins
T Bagins
Osobiście bardzo polecam tą szkołę wspinaczki . Nie posiadałem żadnego doświadczenia wspinaczkowego nauczyli mnie wszystkiego krok po kroku .Do dzisiaj jesteśmy w kontakcie .

INSTRUKTOR WSPINACZKI

KTO WAS BĘDZIE SZKOLIŁ

Instruktor Polskiego Związku Alpinizmu

Instruktor PZA
 • SZKOLIMY NAJDŁUŻEJ

  Kultura wspinaczkowa w PZA (wcześniej w Klubie Wysokogórskim) sięga lat 30-tych XX wieku.

 • CIĄGLE SIĘ SZKOLIMY

  Jako jedyni poddajemy się obowiązkowi weryfikacji mającej na celu sprawdzenie naszych umiejętności wspinaczkowych i szkoleniowych.

 • POMAGAMY ZNALEŹĆ "SWÓJ EVEREST".

  Szkolimy z pasją bo lubimy to robić. Staramy się każdemu pokazać jego drogę.

Doświadczenie

 • KWALIFIKACJE ZAWODOWE

  2009 r.- Instruktor Wspinaczki Skalnej MSiT,

  2017 r. – Instruktor Wspinaczki Skalnej PZA,

  2024r. – Instruktor Taternictwa PZA,

  2024r. – Instruktor Alpinizmu PZA,

 • PONAD 20 LAT WSPINANIA

  Wspinam się od ponad 20 lat głównie w górach latem i zimą chodź uwielbiam też klimat wspinaczki w  basenie morza śródziemnego. Wspinałem się w Ameryce Południowej, Ameryce Północnej w Yosemitach oraz na Alasce. Uwielbiam Polskie Tatry zima i Alpy latem.

 • SZKOLE OD 2009 R.

  Szkole już ponad 10 lat głównie w Sokolikach i Rudawach Janowickich. Organizowałem obozy i kursy wspinaczkowe w Grecji – Kalymnos, Chorwacja- wyspa Hvar, Włoszech -Sycylia oraz Dolomitach.

 • 500+

  Przez te lata wyszkoliłem już ponad 500 wspinaczy.

 • CIĄGLE SIĘ WSPINAM

  Wspinaczka jest moją pasją i pochłonęła mnie całkowicie. Staram się wspinać w każdej możliwej chwili w skałach, górach latem i zimą. Zapraszam do śledzenia mojego kanału na IN.

PRZYDATNE INFORMACJE
CO ZABRAĆ NA KURS?
 • UBRANIE DOSTOSOWANE DO WARUNKÓW GÓRSKICH
 • WYGODNE BUTY WSPINACZKOWE
 • WYGODNE BUTY PODEJŚCIOWE
 • TERMOS, JEDZENIE W GÓRY
 • PLECAK OKOŁO 35 L
 • LATARKĘ CZOŁOWĄ
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO KURSU?
 • PRZEDE WSZYSTKIM ZAŁATW WSZYSTKIE SPRAWY DOMOWE I FIRMOWE

  PRZYJEDŹ Z WOLNA GŁOWĄ

 • WYPOCZNIJ DOBRZE PRZED KURSEM
 • ZADBAJ O TĘŻYZNE FIZYCZNĄ

  BIEGANIE, ROWER, SIŁOWNIA

 • WYBIERZ SIĘ NA ŚCIANKĘ WSPINACZKOWĄ
 • ZAPOZNAJ SIĘ Z MATERIAŁAMI KTÓRE CI WYSŁALIŚMY PRZED KURSEM
DO ZOBACZENIA W GÓRACH!

Krzysztof Zabłotny
Instruktor Alpinizmu PZA

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.