...
Kurs wspinaczki na własnej asekuracji
 • KURS WSPINACZKI NA WŁASNEJ ASEKURACJI PZA

  SOKOLIKI

KURS WSPINACZKI NA WŁASNEJ ASEKURACJI PZA

ZAPISZ SIĘ NA KURS

KOSZT / TERMIN:

1,300.00 1,500.00 

Program kursu wspinaczki na drogach nieubezpieczonych

Kurs wspinaczki na własnej asekuracji rekomendowany przez Komisje Szkolenia Polskiego Związku Alpinizmu. Odbywa się na terenie Gór Sokolich i Rudaw Janowickich. Prowadzony jest przez doświadczonego instruktora wspinaczki skalnej PZA.

Czego nauczysz się na kursie wspinaczki na własnej asekuracji?

Czterodniowy kurs wspinaczki na własnej asekuracji to doskonała okazja do zdobycia umiejętności niezbędnych do samodzielnego pokonywania dróg tradowych. Szkolenie realizowane jest zgodnie z programem Polskiego Związku Alpinizmu i adresowane jest do osób, które pragną rozwijać swoje pasje wspinaczkowe. Uczestnicy kursu mają możliwość nauczenia się zarówno teorii, jak i praktyki związanej z technikami wspinaczkowymi, obsługą sprzętu oraz metodami asekuracji. Szczególny nacisk kładziony jest na bezpieczne osadzanie punktów asekuracyjnych, takich jak frendy, kostki czy heksy, oraz na techniki autoratownictwa. Kurs zapewnia także praktyczne umiejętności budowania stanowisk wspinaczkowych i zjazdów na linie, co jest kluczowe dla bezpieczeństwa i efektywności podczas wspinaczki wielowyciągowej. 

Kurs kończy się uzyskaniem certyfikatu

Aby ukończyć kurs pozytywnie i otrzymać skierowanie na kurs taternicki, trzeba opanować materiały szkoleniowe i samodzielnie wspinać się na drogach wielowyciągowych o trudnościach min. V. 

  

Absolwenci naszego kursu otrzymują zniżkę 10% na kurs taternicki w naszej szkole. 

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

 • CZAS TRWANIA KURSU

  Kurs trwa 4 dni zajęcia w większości odbywają się w terenie. Dzień zaczynamy o godz. 9:00 a kończymy o 17:00.

 • LICZBA UCZESTNIKÓW

  Grupa kursowa może liczyć od 2 do 4 osób

 • MIEJSCE KURSU

  Kurs odbywa się na terenie Rudaw Janowickich i Sokolików. Instruktor dobiera miejsce prowadzenia zajęć adekwatnie do tematu i poziomu uczestników.

 • INSTRUKTOR PZA

  Na naszych kursach jesteście pod opieką Instruktorów Polskiego Związku Alpinizmu.

 • ZAKWATEROWANIE

  Bazą szkoły jest Schronisko Szwajcarka lecz zdarza nam się korzystać z noclegów na terenie agroturystyki Karioka i Pod Krzywym Dachem w Karpnikach.

Marek Ni
Marek Ni
W zimie czy w lecie, w słońcu czy w nie pogodę nasz Krzysiu wskaże nam zawsze właściwą drogę. Moje nie tylko pierwsze kroki w skale ale i pierwsze długie wielowyciągi zawdzięczam mojemu instruktorowi. Warsztaty w Sokolikach TRAD, nauka wspinania w rysach i na rajbungach, drytooling w zimie oraz obozy wspinaczkowe w lecie Kalymnos, Leonidio, El Choro, Dolomity nauczyły mnie samodzielnej wspinaczki w różnych regionach Europy i różnorodnych formacjach skalnych. Zasady bezpieczeństwa i dbania o sprzęt wspinaczkowy, podstawy techniki wspinania jak perfekcyjny tatuaż na zawsze zostaną w mojej pamięci. Wyśmienita atmosfera, duża porcja humoru i wspaniali uczestnicy sprawiły ze wspomnienia są nadal bardzo żywe i barwne. Doskonałej szkoły wspinaczkowej nigdy nie za wiele. Do zobaczenia w skałkach i następnych warsztatach. Marek Ni
Nima Sherpa
Nima Sherpa
Dzien Dobry, I have met Krzysztof in Poland first time at WKW meeting. I get to know about him more in Nepal. I was organising him with his friend Malanphulan 6573m Expedition in Nepal 🇳🇵 2024. Hearing his knowledge about climbing, experiences. He is a friendly with great personality man. I strongly recommend to everyone to join his climbing courses and.....definitely I will go with him for climbing 💪🏔😍
T Bagins
T Bagins
Osobiście bardzo polecam tą szkołę wspinaczki . Nie posiadałem żadnego doświadczenia wspinaczkowego nauczyli mnie wszystkiego krok po kroku .Do dzisiaj jesteśmy w kontakcie .
oldi90
oldi90
polecam serdecznie Krzyśka
Michał Dul
Michał Dul
Zdecydowanie polecam kurs skałkowy z Krzysztofem. Był to mój pierwszy kontakt z wspinaczką w skałach, wcześniej tylko ścianka. Dzisiaj już wiem, że dzięki Krzyśkowi moja przygoda ze wspinaczką dopiero się zaczyna. Kurs obejmował 4 dni, w ciągu których otrzymałem gigantyczną porcję informacji, umiejętności oraz oczywiście samego wspinania. Przez cały czas Krzysiek nadzorował wykonywane przez nas czynności, odpowiadał na wszystkie pytania, cierpliwie powtarzał i tłumaczył rzeczy które były dla nas trudne lub niezrozumiałe i dzielił się swoim bardzo bogatym doświadczeniem. Muszę również napisać, że Krzysiek zna Góry Sokole jak własną kieszeń, potrafił wybrać idealne miejsca do treningów, do tego jest tak sympatyczny i towarzyski, że oprócz intensywnej nauki spędziliśmy cztery dni w przemiłej atmosferze.
Jakub Szymczak
Jakub Szymczak
Krzysztof to nie tylko znakomity instruktor i doswiadczony wspinacz, ale przede wszystkim przyjemny i zyczliwy czlowiek ktory humorem i licznymi anegdotami umila czas intensywnej pracy podczas kursu wspinaczkowego. Wielki szacunek za spoleczna prace ktora wykonujesz Krzysiek w kwestii wytyczania i budowania nowych drog i oczywiscie dbania o te ktore instnieja w rejonach wspinaczkowych na Dolnym Slasku. Z pewnoscia do Ciebie wrocimy aby podnoscic nasze wspinaczkowe umiejetnosci.
Jarek Sowała
Jarek Sowała
Mega charyzmatyczny, a zarazem kompetentny instruktor. Krzysiek nie tylko wytłumaczy, ale i pokaże. Idealne połączenie koleżeńskiej atmosfery i zainteresowania technicznymi aspektami wspinania również od strony bezpieczeństwa. Gorąco polecam!!!
Włodzimierz Giera
Włodzimierz Giera
Krzysiek jest świetmym instruktorem dla każdego.Swoją przygodę ze wspinaniem zacząłem grubo po pięćdziesiątce. W sympatycznej atmosferze przeszedłem z Krzyśkiem wiele dróg.Kompetentny opanowany ,uczynny, swoją pracę wykonuje z pasją ,cierpliwy.Dużą cierpliwością wykazywał się ,gdy moją niepełnosprawną córkę mobilizował do dalszego wysiłku by osiągnęła swój cel. DZIĘKUJEMY !!!
Piotr błaszkiewicz
Piotr błaszkiewicz
Instruktor z indywidualnym podejściem. Potrafił dostosować poziom kursu do poziomu wspinaczy, tak aby nauka łączyła się z fajnym, przygodowym wspinaniem. Pozytywna energia, poczucie humoru i świetne zdjęcia.
Maksymilian Zbierski
Maksymilian Zbierski
Człowiek z humorkiem i wiedzą, którą potrafi przekazać swoim adeptom w sposób zrozumiały dla każdego. Bardzo miło wspominam swój skałkowy, i śmiało polecam go swoim znajomym. Jak kurs to tylko u Zabłotnego 🧛🏻‍♂️

INSTRUKTOR WSPINACZKI

KTO WAS BĘDZIE SZKOLIŁ

Instruktor Polskiego Związku Alpinizmu

Instruktor PZA
 • SZKOLIMY NAJDŁUŻEJ

  Kultura wspinaczkowa w PZA (wcześniej w Klubie Wysokogórskim) sięga lat 30-tych XX wieku.

 • CIĄGLE SIĘ SZKOLIMY

  Jako jedyni poddajemy się obowiązkowi weryfikacji mającej na celu sprawdzenie naszych umiejętności wspinaczkowych i szkoleniowych.

 • POMAGAMY ZNALEŹĆ "SWÓJ EVEREST".

  Szkolimy z pasją bo lubimy to robić. Staramy się każdemu pokazać jego drogę.

Doświadczenie

 • KWALIFIKACJE ZAWODOWE

  2009 r.- Instruktor Wspinaczki Skalnej MSiT,

  2017 r. – Instruktor Wspinaczki Skalnej PZA,

  2024r. – Instruktor Taternictwa PZA,

  2024r. – Instruktor Alpinizmu PZA,

 • PONAD 20 LAT WSPINANIA

  Wspinam się od ponad 20 lat głównie w górach latem i zimą chodź uwielbiam też klimat wspinaczki w  basenie morza śródziemnego. Wspinałem się w Ameryce Południowej, Ameryce Północnej w Yosemitach i na Alasce. Uwielbiam Polskie Tatry zima i Alpy latem.

 • SZKOLE OD 2009 R.

  Szkole już ponad 10 lat głównie w Sokolikach i Rudawach Janowickich. Organizowałem obozy i kursy wspinaczkowe w Grecji – Kalymnos, Włoszech -Sycylia i Dolomity, Chorwacja- wyspa Hvar.

 • 500+

  Przez te lata wyszkoliłem już ponad 500 wspinaczy.

 • CIĄGLE SIĘ WSPINAM

  Wspinaczka jest moją pasją i pochłonęła mnie całkowicie staram się wspinać w każdej możliwej chwili w skałach i górach latem i zimą. Zapraszam do śledzenia mojego kanału na IN.

PRZYDATNE INFORMACJE

CO ZABRAĆ NA KURS?
 • UBRANIE DOSTOSOWANE DO WARUNKÓW GÓRSKICH
 • WYGODNE BUTY WSPINACZKOWE
 • WYGODNE BUTY PODEJŚCIOWE
 • TERMOS, JEDZENIE W GÓRY
 • PLECAK OKOŁO 35 L
 • LATARKĘ CZOŁOWĄ
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO KURSU?
 • PRZEDE WSZYSTKIM ZAŁATW WSZYSTKIE SPRAWY DOMOWE I FIRMOWE

  PRZYJEDŹ Z WOLNA GŁOWĄ

 • WYPOCZNIJ DOBRZE PRZED KURSEM
 • ZADBAJ O TĘŻYZNE FIZYCZNĄ

  BIEGANIE, ROWER, SIŁOWNIA

 • WYBIERZ SIĘ NA ŚCIANKĘ WSPINACZKOWĄ
 • ZAPOZNAJ SIĘ Z MATERIAŁAMI KTÓRE CI WYSŁALIŚMY PRZED KURSEM

DO ZOBACZENIA W GÓRACH!

Krzysztof Zabłotny
Instruktor Alpinizmu PZA

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.