Kurs wspinaczki sportowej.
 • KURS WSPINACZKI SPORTOWEJ PZA

  SOKOLIKI

KURS WSPINACZKI SPORTOWEJ

ZAPISZ SIĘ NA KURS

KOSZT / TERMIN:

Tego produktu nie ma na stanie i nie jest dostępny.

Program kursu wspinaczki sportowej PZA

Kurs wspinaczki sportowej rekomendowany przez Komisje Szkolenia Polskiego Związku Alpinizmu odbywa się na terenie Gór Sokolich i Rudaw Janowickich. Prowadzony jest przez doświadczonego instruktora wspinaczki skalnej PZA. 

 Czego nauczysz się na kursie wspinaczki sportowej?

Jeśli chcesz nauczyć się wspinania sportowego, zapraszamy na czterodniowy kurs, który odbywa się zgodnie z programem szkoleniowym Polskiego Związku Alpinizmu. Kurs jest przeznaczony dla osób, które chcą bezpiecznie wspinać się po drogach ubezpieczonych i wielowyciągowych. Na kursie nauczysz się podstawowych technik wspinaczkowych, obsługi sprzętu wspinaczkowego, asekuracji dolnej i górnej, budowy stanowisk, zjazdów na linie, przewiązywania się przez stanowisko, technik  autoratownictwa i wspinania na drogach wielowyciągowych. Zajęcia praktyczne i teoretyczne prowadzone są przez doświadczonych instruktorów, którzy zapewnią Ci bezpieczeństwo i profesjonalną opiekę. 

Kurs kończy się otrzymaniem certyfikatu

Absolwenci naszego kursu otrzymują zniżkę 10% na inne kursy w naszej szkole.  

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

 • CZAS TRWANIA KURSU

  Kurs trwa 4 dni zajęcia w większości odbywają się w terenie. Dzień zaczynamy o godz. 9:00 a kończymy o 17:00.

 • LICZBA UCZESTNIKÓW

  Grupa kursowa może liczyć od 2 do 4 osób

 • MIEJSCE KURSU

  Kurs odbywa się na terenie Rudaw Janowickich i Sokolików. Instruktor dobiera miejsce prowadzenia zajęć adekwatnie do tematu i poziomu uczestników.

 • INSTRUKTOR PZA

  Na naszych kursach jesteście pod opieką Instruktorów Polskiego Związku Alpinizmu.

 • ZAKWATEROWANIE

  Bazą szkoły jest Schronisko Szwajcarka lecz zdarza nam się korzystać z noclegów na terenie agroturystyki Karioka i Pod Krzywym Dachem w Karpnikach.

Piotr Zojc
Piotr Zojc
Szkolenie z autoratownictwa, kurs taternicki i kolejny napewno zrobie u Krzycha: ) Profesjonalne podejście i duża dawka wiedzy. Polecam 💪
Ewa Budz
Ewa Budz
Miałam przyjemność uczestniczyć w warsztatach drytoolowych oraz z autoratownictwa prowadzone przez Krzyśka. Super instruktor, mega dużo wiedzy przekazane z cierpliwością i humorem. Dużo fajnych patentów, "pro-tip-ów" i świetna atmosfera podczas szkoleń. Polecam 🙂
slawek jarmolinski
slawek jarmolinski
MEGA instruktor i super człowiek. Jeśli uczyć się to tylko od najlepszych, a Krzychu do takich należy. Jasno i czytelnie przekazuje swoją wiedzę. Ciekawie i z humorem dzieli się swoim doświadczeniem. Bardzo oddany środowisku wspinaczkowemu. Dzięki Niemu mamy wiele nowych dróg wspinaczkowych. ZDECYDOWANIE polecam!!!!
Piotr Puzanowski
Piotr Puzanowski
Świetny instruktor, znakomita atmosfera, profesjonalne szkolenie, a do tego mega foty z kursu! Szczerze polecam:)
Lukasz Baczynski
Lukasz Baczynski
Z Krzysztofem miałem przyjemność współpracować przy okazji sekcji wspinaczkowej i 2 kursów organizowanych w Sokolikach. Pracując z nim możecie mieć pewność że kurs będzie zgodny z programem ale jednocześnie że będzie pełen wyzwań i pokonywania własnych granic. Przy okazji kursu wspinania się na własnej asekuracji poczułem się naprawdę komfortowo w skałach. Przy okazji następnego kursu - auto-ratownictwa - Krzysztof zapewnił grupie weekend napakowany informacjami i intensywnym wspinaniem w nocnych warunkach. Polecam szczerze
Dorian Wiszniowski
Dorian Wiszniowski
Klasa! Krzysiek Zablotny jest świetnym nauczycielem z wieloletnim doświadczeniem, które czuć na każdym kroku. Przekazuje swoją wiedzę w sposób dokładny i skrupulatny. Niezwykle cierpliwy i elastyczny, otwarty i szczery. Posiada wszelkie cechy, które sprawiły, że na kursie czułem się bezpiecznie i w pełni zaopiekowany. Dodatkowo charakteryzuje się świetnym poczuciem humoru, który często rozładowywał nagromadzone nadmiernym stresem napięcie i wprowadzał luz i radość do wspinania (nawet w chwilach największych trudności). Krzysiek jest niezmiernie życzliwy i kontaktowy i z głębi serca polecam go każdemu, kto pragnie zgłębiać i nabierać doświadczeń we wspinaczce.
Kamil Lotka
Kamil Lotka
Jeżeli chcesz zgłębić tajniki wspinaczki to Krzysiek jest człowiekiem który może Ci w tym pomóc. Jako instruktor PZA ma wiedzę i odpowiednie umiejętności, którymi lubi się dzielić, dodając do tego niebanalne poczucie humoru, haha 🤪. Kurs wspinania jest to fajny sposób na spędzenie czasu i poznanie nowych ludzi mających ta samą zajawkę, a może nawet od tego rozpocznie się Twoja nowa przygoda.
Paweł Łysowski
Paweł Łysowski
Wprowadzenie do świata wspinaczki tylko z Krzyśkiem. Osoby zaawansowane jak i kompletnie zieloni w temacie wspinaczki będą zadowoleni ze szkolenia. Serdecznie polecamy szkolenia z tym fachowcem, konkretna dawka wiedzy od doświadczonego alipinisty. Do tego cały czas w fantastycznej atmosferze. Pozdrawiamy i do zobaczenia:)
Natalia Demusz
Natalia Demusz
Krzysiek to wspaniały instruktor. Jest bardzo wymagający ale pod jego opieką można naprawdę rozwinąć skrzydła. Polecam dla tych, co chcą się uczyć wspinania w skale od najlepszych. Dużo praktycznych wskazówek i ogrom poczucia humoru. Pod okiem Krzyśka szlifowałam autoratownictwo i techniki wspinaczkowe. Mogę z całego serca polecić oba kursy dla tych już coś wiedzących łojantow.
Małgorzata Woś
Małgorzata Woś
100/10 !!!! Fantastyczny Instruktor, z ogromną wiedzą i doświadczeniem i niesamowitym podejściem do ludzi - bez problemu ogarnie nawet najtrudniejszy przypadek 😅 A wspina się tak że kapcie z wrażenia spadają...... Jeszcze raz wielkie dzięki Krzysiu i do zobaczenia na kursie z techniki ruchu. Pozdrawiają Sikoreczki z BB ❤️

INSTRUKTOR WSPINACZKI

KTO WAS BĘDZIE SZKOLIŁ

Instruktor Polskiego Związku Alpinizmu

Instruktor PZA
 • SZKOLIMY NAJDŁUŻEJ

  Kultura wspinaczkowa w PZA (wcześniej w Klubie Wysokogórskim) sięga lat 30-tych XX wieku.

 • CIĄGLE SIĘ SZKOLIMY

  Jako jedyni poddajemy się obowiązkowi weryfikacji mającej na celu sprawdzenie naszych umiejętności wspinaczkowych i szkoleniowych.

 • POMAGAMY ZNALEŹĆ "SWÓJ EVEREST".

  Szkolimy z pasją bo lubimy to robić. Staramy się każdemu pokazać jego drogę.

Doświadczenie

 • KWALIFIKACJE ZAWODOWE

  2009 r.- Instruktor Wspinaczki Skalnej MSiT,

  2017 r. – Instruktor Wspinaczki Skalnej PZA,

  2024r. – Instruktor Taternictwa PZA,

  2024r. – Instruktor Alpinizmu PZA,

 • PONAD 20 LAT WSPINANIA

  Wspinam się od ponad 20 lat głównie w górach latem i zimą chodź uwielbiam też klimat wspinaczki w  basenie morza śródziemnego. Wspinałem się w Ameryce Południowej, Ameryce Północnej w Yosemitach i na Alasce. Uwielbiam Polskie Tatry zima i Alpy latem.

 • SZKOLE OD 2009 R.

  Szkole już ponad 10 lat głównie w Sokolikach i Rudawach Janowickich. Organizowałem obozy i kursy wspinaczkowe w Grecji – Kalymnos, Włoszech -Sycylia i Dolomity, Chorwacja- wyspa Hvar.

 • 500+

  Przez te lata wyszkoliłem już ponad 500 wspinaczy.

 • CIĄGLE SIĘ WSPINAM

  Wspinaczka jest moją pasją i pochłonęła mnie całkowicie staram się wspinać w każdej możliwej chwili w skałach i górach latem i zimą. Zapraszam do śledzenia mojego kanału na IN.

PRZYDATNE INFORMACJE

CO ZABRAĆ NA KURS?
 • UBRANIE DOSTOSOWANE DO WARUNKÓW GÓRSKICH
 • WYGODNE BUTY WSPINACZKOWE
 • WYGODNE BUTY PODEJŚCIOWE
 • TERMOS, JEDZENIE W GÓRY
 • PLECAK OKOŁO 35 L
 • LATARKĘ CZOŁOWĄ
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO KURSU?
 • PRZEDE WSZYSTKIM ZAŁATW WSZYSTKIE SPRAWY DOMOWE I FIRMOWE

  PRZYJEDŹ Z WOLNA GŁOWĄ

 • WYPOCZNIJ DOBRZE PRZED KURSEM
 • ZADBAJ O TĘŻYZNE FIZYCZNĄ

  BIEGANIE, ROWER, SIŁOWNIA

 • WYBIERZ SIĘ NA ŚCIANKĘ WSPINACZKOWĄ
 • ZAPOZNAJ SIĘ Z MATERIAŁAMI KTÓRE CI WYSŁALIŚMY PRZED KURSEM

DO ZOBACZENIA W GÓRACH!

Krzysztof Zabłotny
Instruktor Alpinizmu PZA