...

Drytooling Michałowice – Topo wspinaczkowe

  • Michałowice - Złoty Widok

    topo drytool

Topo wspinaczkowe dróg drytoolowych w Michałowicach

Sektor drytoolowy na terenie byłego kamieniołomu w Michałowicach zwany też Złotym Widokiem oferuje wspinanie drytoolowe w granitowej skale. Wspinać się tu będziemy po pionowych płytach z licznymi krawądkami i dziurami po odwiertach. Nie raz będziesz mógł założyć tu stainpullera/ podchwyciaka i cieszyć się pancernym chwytem oraz dobrymi stopniami. W tym rejonie znajdziesz około 15 dróg z czego 9 dróg jest wyposażonych w punkty asekuracyjne typu spit a reszta dróg wspinaczkowych to trady.

Drytooling w Michałowicach staje się atrakcją dla pasjonatów wspinaczki, a Sektor Drytoolowy, znany również jako Złoty Widok, to miejsce, gdzie wspinanie w granitowej skale nabiera nowego wymiaru. Teren byłego kamieniołom oferuje wspinaczkę drytoolową na pionowych płytach z licznymi krawądkami i dziurami po odwiertach, tworząc wyjątkowe wyzwanie dla wspinaczy.

W Złotym Widoku możemy cieszyć się wspinaniem po pionowych płytach, z licznymi możliwościami wykorzystania krawędzi i dziur po odwiertach. Charakterystyczne dla tego regionu są stainpullery, czyli podchwyciaki, które umożliwiają pewny chwyt oraz solidne stopnie, co dodaje dodatkowego elementu trudności i technicznej precyzji. To idealne miejsce dla wspinaczy pragnących rozwijać swoje umiejętności w drytoolingu.

W tym malowniczym rejonie znajduje się około 15 dróg wspinaczkowych, z których 9 zostało wyposażonych w punkty asekuracyjne typu spit. Pozostałe drogi to tzw. trady, gdzie wspinacz musi polegać na własnym osprzęcie. To doskonała okazja dla doświadczonych wspinaczy poszukujących nowych wyzwań oraz dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z drytoolingiem.

Michałowicki Sektor Drytoolowy to nie tylko miejsce dla ekstremalnych entuzjastów, ale także dla tych, którzy pragną zdobywać nowe umiejętności w atmosferze wyjątkowego krajobrazu. To idealne miejsce, aby połączyć pasję wspinaczki z wyjątkowym doświadczeniem natury. Dla każdego, kto poszukuje wyjątkowego wyzwania, drytooling w Michałowicach oferuje unikalne i niezapomniane doświadczenia w malowniczym otoczeniu Złotego Widoku.

Dojazd:

Jadąc od strony Jeleniej Góry w stronę Szklarskiej poręby przed Szklarską skręć w lewo drogą 366 na Piechowic. Na pierwszym skrzyżowaniu z przystankiem skręcamy w prawo w stronę Michałowic / Jagniątkowa. W miejscowości Michałowice skręcamy na pierwszym skrzyżowaniu w prawo i jedziemy aż do końca pod szlaban w lesie. Tu droga leśną idziemy jeszcze 10 min i za ruinami budynków po około 150 m zbaczamy w lewo drogą do kamieniołomu.

Zapraszam na Kurs z podstaw drytoolingu w Michałowicach.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.