...

Drytooling Karpacz -topo wspinaczkowe

  • Topo Drytooling

    Karpacz – Grota

Grota / Karpacz – topo sektor drytoolowy

Grota, umiejscowiona w centrum Karpacza, zaledwie 200 metrów od Muzeum Sportu, to sektor drytoolowy o umiarkowanych trudnościach. Ściany o wysokości do 15 metrów oferują 14 dróg, mających od 6 do 15 metrów długości, z trudnościami od D3 do D6. Wyposażone w ringi asekuracyjne i stanowiska zjazdowe, drogi te są dostosowane zarówno dla początkujących, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z drytoolingiem.

Dojście do Groty to krótka, 5-minutowa wędrówka od Muzeum Sportu, prowadząca przez wyraźną drogę leśną. Wiodąca przez malownicze otoczenie, ścieżka ta otwiera drzwi do świata drytoolingu w sektorze Grota.

Inicjatorem i opiekunem rejonu wspinaczkowego jest Lubiński Klub Wysokogórski, a Damian Krzesak pełni rolę kustosza, czuwając nad bezpieczeństwem i rozwojem tego obszaru. Grota to miejsce skierowane nie tylko do pasjonatów ekstremalnych wyzwań, ale również dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z drytoolingiem. To sektor, gdzie doświadczenie i nauka idą w parze, tworząc odpowiednie warunki dla rozwoju umiejętności wspinaczkowych w tej specyficznej dziedzinie.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.