...

Hakówka Wojcieszów topo wspinaczkowe

  • Hakówka Wojcieszów

    topo wspinaczkowe

Hakówka Wojcieszów opis i topo rejonu

Kamieniołom Śmiertelny położony jest w samym sercu Gór Kaczawskich, pomiędzy miejscowościami Wojcieszów a Podgórki. Niegdyś wydobywano tu wapień dziś kamieniołom nieczynny, lecz nadal należy do zakładu górniczego.  Kamieniołom Śmiertelny położony jest na północ od Kamieniołomu Silezja w zboczu góry Skopiec. Ściany mają wysokość do 60 m i są porośnięte w znacznej części roślinnością.

Historia Dróg Hakowych w Kamieniołomie Śmiertelnym

Pomysł stworzenia dróg hakowych w kamieniołomie narodził się w głowach Krzyśka i Mikołaja po przejściu kilku dróg na imponującej ścianie El Capitana w dolinie Yosemite. Zauważyli, że sztuka hakmistrzowska stopniowo zanika wśród młodych adeptów, a brakowało miejsc do popularyzacji tej techniki wspinaczkowej, poza Tatrami.

Niewątpliwie Wojcieszów okazał się idealnym miejscem, a sektor w kamieniołomie Śmiertelnym oferuje ogromne możliwości nauki i doskonalenia technik hakowych na różnych poziomach trudności. Nazwa dróg nie jest przypadkowa – podczas pierwszych prób Krzyśka odbywały się spektakularne loty. Dzisiaj, po dziesiątkach powtórzeń, dróg te ustabilizowały się, a tam, gdzie kiedyś trudno było osadzić hak, dziś można spokojnie umieścić kostkę lub mikromechanika.

Kamieniołom Śmiertelny stał się miejscem, gdzie tradycyjne techniki wspinaczkowe odżywają, nabierając nowego życia pod czujnym okiem doświadczonych wspinaczy. To tutaj historia hakowej wspinaczki rozwija się na nowo, otwierając przed nami nowe horyzonty i wyzwania.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.